Most přivítal SKV Team

Rubriky:

Florbal

Poslední únorový víkend přivítala poprvé hala v Mostě florbalisty na vozíku. Tradiční pořadatel Vikings Most po několika letech změnil místo konání svého ligového kola z Kadaně právě do Mostu. Náš tým měl tento víkend odehrát celkem 4 zápasy, které nám mohly pomoci v udržení se na předním místě tabulky.

Bohužel se však u nás před začátkem tohoto víkendu rozmohla marodka. Nejdříve „odpadl“ jediný choďák pro toto ligové kolo a zároveň hrající trenér Vladimír Mařík, posléze i Kateřina Braunová s angínou, a téměř znovunavrátivší se Roman Charvát má potíže s loktem. Hrozivě jsme se blížili k hranici hratelnosti. V sobotu jsme zápasy odehráli v počtu 6+1 a v neděli dokonce 5+1, neboť brankář Jirka Němec musel v sobotu zpět odcestovat do Českých Budějovic a do brány musel zaskočit po dlouhé rekonvalescenci Tomáš Uhlík.

V sobotu jsme tak nastoupili k úvodnímu zápasu proti brněnským Buldogům, kteří ještě v letošní sezóně nevyhráli. Zápas začal v pozvolném tempu a teprve v druhé polovině první třetiny otevřel skóre Jan Rajznover. Brno se ovšem nechtělo vzdát a nebezpečně první dvě dějství odstřelovalo naši bránu. V úvodu druhé třetiny se trefil Štěpán Karásek a v páté minutě stejné třetiny navýšil naše skóre na 3:0 František Synek. I přes střeleckou převahu v posledním dějství (poměr střel 12:5 pro náš tým), zůstalo skóre již nezměněné.

Druhý sobotní zápas proti Českým Budějovicím byl zkouškou nejen fyzické připravenosti našeho týmu, neboť jsme měli pouze jednoho hráče na střídání (oproti kompletním dvěma pětkám Štírů), ale i zkouškou nervů. Na konci šesté minuty první třetiny vstřelili Štíři první branku. I přes jejich hráčskou převahu se náš tým ale nedal a úspěšně držel pouze jednobrankový náskok až do začátku třetí třetiny. V některých chvílích to naopak byl náš tým, který se dostával do dobrých šancí, které jsme ale bohužel neproměnili. Ve třetí třetině navýšil skóre na 2:0 Zbyněk Sýkora a i přes naši snahu do konce zápasu vstřelili Štíři za záda Jirky Němce ještě dva góly. Celkově jsme sice prohráli 4:0, ale herně jsme tomuto týmu zdatně konkurovali.

V neděli nás čekaly dva zápasy – proti Plzni, která dokáže být velmi nevyzpytatelná a mosteckým Vikingům, kterým se v jarní části velmi daří. Všichni zbývající hráči – Janička, Fanda, Rajčí, Mráza a Štěpán s Tomášem v bráně si v neděli sáhli na dno svých sil, kdy oba západy museli odehrát bez střídání a nulového vydechnutí. Střeleckou kanonádu proti Plzni otevřel František Synek po 30 vteřinách první třetiny. Fandovi se navíc během tohoto zápasu podařilo kromě tohoto gólu skórovat ještě 3x. Další veleúspěšnou hvězdou zápasu byla Janička, která si splnila svůj další sen a v zápase dala svůj první hattrick. Dva góly a 6 asistencí si za tento zápas připsal Rajčí. Výsledková tabule po konci třetí třetiny ukázala 9:1 v náš prospěch.

Poslední zápas dne a utkání proti Vikingům. První třetina byla více v režii Vikingů a my jsme se štěstím neinkasovali gól. Teprve v druhé třetině vstřelil branku Fanda Synek, který by toto ligové kolo při chuti a i v tomto zápase nastřílel hattrick. Kromě Fandy se v tomto zápase trefila i Janička, která měla za sebou střelecky nejúspěšnější víkend. Vikingové ve třetí třetině sice vstřelili gól, ale po závěrečné siréně jsme zvítězili 4:1.

Náš tým tento víkend obstál ve velmi náročné zkoušce a podařili se nám získat i přes hráčskou absenci důležitých 9 bodů v tabulce, a i nadále vévodíme základní části letošní sezóny. Po zaslouženém odpočinku nás všechny ale již za 3 týdny čeká další ligové kolo, a to v Polsku. Všichni doufáme, že tentokrát již budeme v plné počtu.

Na závěr bychom rádi poděkovali našim podporovatelům, zejména firmě ComAp a.s., MČ Praha 6, MHMP a MŠMT.