Poslední ligové kolo roku 2023 v Českých Budějovicích

Rubriky:

Florbal

FBC Štíři České Budějovice hostili poslední letošní ligové kolo v hale Stromovka v Českých Budějovicích a náš tým SKV Praha ComAp Team zde odehrál čtyři nelehké zápasy.

Úkol byl jasný - odvézt si co nejvíce bodů pro možný postup do play-off, které se bude konat pro sezónu 2023/2024 v květnu v Jablonci nad Nisou.

Náš tým dorazil do Českých Budějovicích již v pátek. Nicméně do cesty se hráčům postavil nečekaný oponent, a to první vydatná sněhová nadílka. Obzvláště slušně si tuto situaci užil Martin Gros, který musel cestu pokořit i s hodinovou kolonou na D1 a hůře průjezdnou vysočinou z Brna. I přes tuto komplikaci dorazil nejen Martin, ale i ostatní naši hráči, bez dalších problémů v pořádku na českobudějovický hotel.

SKV Praha ComAp Team se představil hned v prvním sobotním utkání proti domácímu celku Štírů. Zápas náš tým SKV rozehrál skvěle, když jsme se ujali vedení hned dvakrát. Nejprve ve 4. minutě skóroval Štěpán Karásek a hned minutu poté vstřelil druhý gól Vladimír Mařík.  Bohužel v průběhu druhé třetiny nás domácí favorit nejen dostihl, ale nakonec se Štírům podařilo i vyhrát s konečným výsledkem 6:2.

Jeden zápas pauza a dalším naším soupeřem byl SKH Meteor Plzeň, který zažívá jeden z nejlepších startů do sezony od svého založení. Po velmi vypjatém výkonu z obou stran náš tým dokázal udržet těsný jednobrankový náskok, a po závěrečném hvizdu zápas skončil za výsledku 3:2 v náš prospěch. Konečně se nám tak podařilo prolomit nepříznivou zápasovou bilanci s tímto týmem v letošní sezóně. Střelecky se v tomto zápase hned dvakrát prosadil Štěpán Karásek a jednou i Vladimír Mařík.

Nedělní hrací den otevřel stejně jako v sobotu náš tým SKV Praha ComAp Team, tentokráte proti týmu Paraflorbal Ostrava. V tomto zápase byla zlomová třetí třetina, kdy po hubeném jednogólovém rozdílu náš tým dokázal odskočit na konečný stav utkání 3:0 a připsal si tak další 3 důležité body do tabulky základní části. V tomto zápase se prosadili hned dva noví střelci ligového kola – své brýle a mířidla si skvěle zkorigoval Martin Gros, který byl úspěšný hned dvakrát, a náš benjamínek Ladislav Slapnička dal v dresu SKV Praha ComAp Team svůj premiérový gól!

Naše poslední vystoupení se neslo ve znamení pražského derby proti Tatranu Střešovice. V tomto zápase byla patrná nervozita a napětí na obou stranách. Bohužel ale pár fatálních chyb na naší straně předčasně ukončilo naši snahu urvat pro sebe alespoň remízu, a náš tým bohužel prohrál konečných 2:4. Střelecky se v tomto zápase prosadil opět Martin Gros, ale i náš druhý centr Pavel Šprynar.

Stručným shrnutím pro náš tým je jasný úspěch v podobě šesti bodů, ale i neúspěch v posledním zápase s Tatranem, který by znamenal pomyslnou třešničku na dortu po posledním ligovém kole v roce 2023.

Pohledem do tabulky se nacházíme na druhém místě za naprosto mimořádným výkonem týmu SKH Meteor Plzeň, který dokázal ve svém posledním zápase porazit favorita České Budějovice, a tím se vyšvihnul na první místo v tabulce.

Poslední zmínka půjde za Paraflorbal Ostrava, kterému se bohužel tento víkend nepovedl a domů odjel s prázdnou. Ostrava se tedy ukládá k zimnímu spánku na posledním místě a po vánoční pauze se bude muset poprat o postup do Play-off.