Paraflorbalové ligové kolo Plzeň

Rubriky:

Florbal

Poslední paraflorbalové ligové kolo za námi a vrchol sezóny play off před námi
Na víceúčelovém hřišti TJ Lokomotiva Plzeň se první dubnový víkend odehrálo poslední kolo před play off a atmosféra v týmu byla napjatá. Tři zápasy, tři příležitosti pro náš tým Comap Praha ukázat, co v nás je.

První soupeř byl jasný a věřili jsme si na něho – Vikings Most. Očekávalo se vyrovnané utkání.

První třetina byla nervózní, oba týmy se držely své taktiky a na ukazateli skóre svítilo po první dvanáctiminutovce 0:0. Ve druhé třetině se ale vikingové prosadili a náš tým musel tlačit ještě víc. Poctivá snaha nám z florbalky Ládi Slapničky přinesla vyrovnání. Bohužel, ve třetí třetině se soupeři podařilo střelit druhý gól a přestože jsme se urputně snažili, už se nám vyrovnat nepodařilo. Utkání skončilo 2:1 pro Most.

Odpolední zápas byl proti FBC Štíři České Budějovice, favoritovi soutěže. Naši hráči měli těžký úkol před sebou. První třetina byla opět vyrovnaná, ale štíři se nakonec ujali vedení. I když jsme se snažili, ve druhé třetině nám utekly o další góly. Ačkoli jsme se ve třetí třetině drželi lépe, nakonec jsme inkasovali další dva góly a zápas skončil 6:0 pro Budějovice.

Nedělní zápas proti Tatranu Střešovice byl naší poslední nadějí na vítězství v tomto kole. I když jsme hráli s bojovností, Tatran se ujal vedení. Ve druhé třetině jsme opět inkasovali a ani ve třetí části se nám nepodařilo zvrátit vývoj. Skončilo to 5:1 pro Střešovice a jediným světlým bodem byl gól Martina Grosse.

I když jsme měli očekávání vybojovat alespoň jednu výhru, bohužel se nám to nepovedlo. Na závěr ligového kola proběhlo vyhlášení nejlepších hráčů jednotlivých týmů. Za naše družstvo byl vyhlášen Ladislav Slapnička.

Neúspěchem se nenecháme zlomit a budeme tvrdě pracovat na tom, abychom ve vyřazovací části soutěže ukázali, že do play off právem patříme. Letošní play off se poprvé v paraflorbalové historii odehraje v Jablonci nad Nisou – a to v termínu 9. – 11. května.