Mostecké ligové kolo

Rubriky:

Florbal

Na Mostecké ligové kolo 4.-5. 3. 2023 jsme se celou zimu chystali a chtěli zvrátit poslední vývoj našich výsledků.

Hned v prvním zápase jsme ale nedokázali potvrdit roli favorita a po ne příliš skvostném vývoji a hlavně výkonu jsme po hodně dlouhé době přenechali Plzeňskému týmu všechny body po výsledku 2:3 z našeho pohledu. Hlavně obranná fáze našeho celého týmu dost pokulhávala a nechávali jsme soupeře až příliš často chodit do nebezpečných šancí.

O to více jsme museli zabrat v druhém utkání, kdy nás čekal Ostravský Abak. S ním máme dlouhodobě celkem přijatelnou bilanci, nicméně náš dopolední výsledek nás měl varovat. A nakonec ano. Sice si celá hala musela počkat na první branku až na začátek posledního dějství, ale od obou družstev je to již obvyklý jev – důsledná obrana. Do vedení jsme šli naštěstí my a to nám dodalo vítr do plachet a také sebevědomí do dalších minut. A když jsme 2 minut před koncem přidali druhou branku, začali jsme ve vítězství věřit s reálnými obrysy. Další branka ani na jedné straně nepřišla a tak jsme zapsali 3 body do tabulky po vítězství 3:0.

V neděli nás čekali úřadující mistři z Českých Budějovic, což není nikdy příjemný soupeř. Polovinu prvního dějství jsme se drželi a občas i v útoku zazlobili. Bohužel nás poslala na dno černá minuta, ve které jsme bohužel 3x inkasovali a pustili soupeře do vedení 3:0, což hlavně vrátilo sebevědomí na stranu Štírů. Do konce první třetiny jsme ještě zkorigovali skóre a zvýšili naše šance. V druhé třetině pak soupeř přidal čtvrtou branku, kterou vývoj utkání definitivně zlomili, a utkání se pak spíše dohrávalo. Až v poslední minutě oba týmy přidali po jedné brance a konečný výsledek byl z našeho pohledu 2:5.

Poslední utkání víkendu nás čekal domácí tým Vikingů z Mostu. V tuto sezónu to na tento tým vůbec neumíme a potvrdilo se to bohužel i tentokráte. První třetinu jsme nezačali nejlépe, když jsme inkasovali v oslabení. Bohužel hned v úvodu druhého dějství jsme nechali Vikingy navýšit skóre a soupeře tak uklidnit. Do třetí třetiny jsme ale zkusili vlétnout a povedlo se nám velmi rychle snížit na hratelných 1:2. Snažili jsme se soupeře přehrávat a důrazně tlačit na pilu. Ale stejně jako v prvních dvou třetinách jsme opět inkasovali kolem 3. minuty. A už jsme nedokázali odpovědět. Když pak Most navýšil skóre na 1:4, bylo po utkání a Vikingové si došli pro konečné 3 body do tabulky.

Z mosteckého kola jsme tak odjížděli s pouhými 3 body, což je bohužel realita, se kterou se budeme muset snažit něco udělat a hlavně v příštích týdnech a zápasech zbrat.